Okresní halová atletika 19. 3. 2024 UH

Po covidové pauze se konečně mezi závody vrátila okresní halová atletika pro 1.st. Ta se uskutečnila v úterý 19. 3. 2024 ve sportovní hale v Uh. Hradišti. Přihlášeno bylo 16 škol z celého okresu, což znamenalo 160 účastníků. Závodilo se ve 4 kategoriích – mladší dívky, chlapci, starší dívky, chlapci - v pěti disciplínách – sprintu, vytrvalostním běhu, skoku z místa, hodu míčkem a štafetě. Naši žáci se pilně připravovali na závody, a na výsledcích to bylo znát. Pro ty mladší to byla premiéra, kterou zvládli na jedničku a jsou příslibem do budoucnosti. Ti starší už si počínali jako ostřílení kozáci. Závodit v hale není jednoduchá věc, je to úplně něco jiného než na dráze. Hlavně při bězích je to doslova o lokty, což si vyzkoušeli i naši běžci. Nakonec jsme získali 3 krásné medaile – dvě zlaté a jednu stříbrnou a další k nim neměli daleko, chyběl opravdu maličký krůček. Ve velké konkurenci se neztratili a zaslouží obrovskou pochvalu za bojovnost a přístup. Naši dva prvňáčci byli nejmladšími účastníky. Někteří bojovali s nemocí, a přesto to nevzdali. Za měsíc nás čeká štafetový pohár, potom okresní venkovní atletika, k tomu olympijský odznak. Tak snad to bude zase cinkat. Všem moc gratulujeme.

Školu reprezentovali: Veronika Hrančíková, Sofie Přibylová, Berenika Kročová, Michaela Rídlová, Jakub Kozelek, Jakub Korvas, Mikuláš Panáček, Honzík Nghiem, Eliška Tkočová, Denisa Zatloukalová, Vanesa Vyskočilová, Radomír Menšík, Lukáš Holáň, Štěpán Pomšár, Daniel Kaštánek

Umístění

1.místo štafeta starší -  Menšík, Kaštánek, Pomšár, Holáň
1.místo Eliška Tkočová – hod míčkem st.
2.místo Daniel Kaštánek – skok z místa st.
4.místo Radomír Menšík – hod míčkem st.
5.místo Denisa Zatloukalová – sprint st.
5.místo Lukáš Holáň – sprint st.
6.místo Berenika Kročová – hod ml.
7.místo Veronika Hrančíková – vytrvalost ml.
7.místo štafeta mladší – Hrančíková, Přibylová, Kročová, Rídlová