Velikonoční dílničky- ohlédnutí

Jak už víme, Velikonoce patří k časům, kdy se příroda probouzí z dlouhého zimního spánku. Všechno kolem nás má krásné, svěží a veselé barvy. Rodí se spousta nových životů. Nechybí ani úsměvy na našich tvářích s očekáváním, co se nám podaří.

Jakožto bývalo zvykem dříve, i nyní se opět Základní škola Polešovice oblékla do slušivého hábitu paní Vesny a začala se připravovat na velikonoční svátky.

V celé rozkvetlé a nastrojené škole to 21. 3. 2024 v 15:00 hodin začalo libě hučet jako v úle.

Ve Velikonočních dílničkách se pracovalo ostošest. Pod vedením ,,včelek kuchařek“ se peklo, smažilo a vařilo, na co si váš mlsný jazýček vzpomene. Samé velikonoční dobroty – sušenky, perníčky, boží milosti, nádivka, bábovky. Nemohla chybět ani vajíčková pomazánka na chlebíčkách od našich pilných žáčků.

K Velikonocům neodmyslitelně patří i pletení pomlázky, kterému se zde mohl naučit úplně každý. No a malovaná vajíčka, kraslice, jak se u nás říká, nesměla též chybět. O jejich nádherné a pestré zdobení se postarala šikovná paní malérečka, která se snažila tuto dovednost předat dětem. A když tu náhodou bylo plno, mohli jste si i v jiné dílničce vyrobit překrásné ozdoby do vašich domovů.

Čekali na vás zajíčci, kuřátka, vajíčka, ovečky, nazdobené větvičky, krabičky se sladkým překvapením a mnoho, mnoho dalších úchvatných drobností.

Taky burza s věcmi, jež udělají radost jiným, je velmi oblíbeným návštěvním místem naší školy.

O milé hudební a divadelní představení se nám postarali naši šikovní, talentovaní žáci. Zahráli krátkou hezkou pohádku. Zazpívali česky i v cizí řeči v doprovodu hudebních nástrojů. Úchvatným, rytmickým cvičením a tancem nás přenesli do svého bezstarostného života.

A tak to má být, vždyť Velikonoce jsou přeci veselé 😊.

A kdo tomu všemu nevěří, mohl se přijít podívat na líhnutí kuřátek ve třídě 2.A, aby uvěřil.

Děkujeme vám všem za podporu, píli, pomoc a návštěvnost.

Přejeme všem

Veselé Velikonoce