Den Země 2. stupeň

Jarní prosluněné dopoledne patřilo připomenutí Dne Země – kvůli nepříznivému počasí přeloženého na 9. květen. O to více slunečních paprsků a zážitků žáci druhého stupně měli. 
Putovali po patnácti stanovištích rozmístěných v areálu kolem rozhledny Floriánka. Zde si pro šesťáky, sedmáky a osmáky připravili nejrůznější úkoly nejstarší deváťáci a musíme uznat, že si vše poctivě připravili tak, aby předali svým mladším kamarádům co nejvíce znalostí a dovedností na téma „Příroda ČR“. Žáci tak poznávali druhy vody, pohoří ČR, třídili a rozkládali odpad, seznámili se s ohroženými druhy, poznávali zvířata, stromy či byliny, zjišťovali informace o elektrárnách, rozeznávali stopy nejznámějších zvířat či posuzovali, v jakých částech České republiky je vhodné pěstovat nejrůznější plodiny. Podívejte se do galerie na fotky z této akce, kterou si žáci rozhodně užili! 
Velké poděkování patří také učitelům, kteří byli pro deváťáky pomocníky a mentory.

Fotogalerie