Den pro školu - beseda se spisovatelkou

V pátek 10. 5. 2024 se žáci Dílny tvůrčího čtení a psaní zapojili do projektu Den pro školu. Projekt sdružuje komunitu lidí napříč profesemi, kteří chtějí pomáhat žákům najít svoji vášeň. A jelikož je náš předmět zaměřen na tvůrčí psaní, naše volba byla jasná.

Prostřednictvím webového rozhraní jsme se online setkali s mladou spisovatelkou Adélou Jedlitschkovou. Paní Jedlitschková nám představila svůj příběh, ukázala nám své první práce, radila nám, co nám může během psaní pomoci a kde hledat inspiraci. Také jsme se dozvěděli o možných cestách, jak vydat svou vlastní knihu. Paní Jedlitschková vydala svou první knihu Liščí proroctví: Za hranicemi lesa v roce 2021.

Na závěr jsme si na základě předem stanovených kritérií vyzkoušeli charakterizovat svého antihrdinu. 

Děkujeme za příjemné a obohacující setkání. 

Fotogalerie