KRAJSKÉ KOLO ODZNAKU VŠESTRANNOSTI OTROKOVICE

Z dubnového okresního kola odznaku všestrannosti postoupila hned šestice závodníků – Daniel Kaštánek, Radomír Menšík, Matyáš Cícha, Jakub Dřímal, Tereza Janíková a Žofie Šoustková - do krajského kola. To se uskutečnilo ve čtvrtek 30.května 2024 v Otrokovicích za účasti 150 nejlepších závodníků z celého kraje.  Soutěžilo se v 5 disciplínách – dálka, hod kriketovým míčkem, shyby, 60m, 1000m či driblink. Letos nám přálo nádherné počasí. Namlsaní medailemi v okresním kole jsme měli obrovskou motivaci ukázat, že to nebyla náhoda. Všichni bojovali jako lvi, vylepšovali si osobní výkony. V úmorném vedru závěrečný běh na 1000m už byl o morálce. Ale zvládli to na jedničku úplně všichni. Smekám před vámi klobouk.
Nakonec nejlepší výkony ve všech disciplínách předvedli Daniel Kaštánek a Matyáš Cícha, kteří se stali přeborníky kraje ve své kategorii a vybojovali zlaté medaile. Na stříbrnou medaili dosáhl Radomír Menšík, který ztratil jen 5 bodů na Dana. 
Jen škoda, že někdo v Praze od stolu rozhodl o zrušení republikového finále. V době, kdy nám děti přestávají sportovat, tahle soutěž měla smysl a byla motivací pro všechny. Celý rok se věnujeme disciplínám a dělali jsme vše proto, abychom vybojovali republiku a pak někdo v dubnu rozhodne, že republika nebude.
I tak zanechali v krajském kole nesmazatelnou stopu a opět dokázali, že i na vesnických školách se dají dělat velké věci, když nechybí nadšení, elán a chuť se zlepšovat. Děkujeme za skvělou reprezentaci školy a moc gratulujeme.  

foto   

Soubory