Výlet Baldovec 8.A

                Outdoorový výlet 8.A

     Ačkoli byla neděle, vůbec nám nevadilo brzké vstávání, neboť jsme ten den vyrazili na dlouho očekávaný výlet. A kampak že jsme měli namířeno?  Do outdoorového centra v Campingu Baldovec.

Dopoledne jsme strávili nejprve ve vlaku, pak v autobuse a také jsme si 10 minutovou chůzí protáhli nožky. Do místa určení jsme dorazili v době obědní, tak už tam na nás čekal “ kuřízek”.

      Odpoledne začaly naše aktivity. Nejprve se odvážlivci vyšplhali až na vrchol stěny, poté jsme si vyzkoušeli mušku při lukostřelbě a foukačce. Také se stihla přehazka a kopaná. Počasí vydrželo, buchtičky s krémem chutnaly, nic tedy nebránilo slastnému usnutí.😁

      Pondělní ráno bylo uplakané a my měli obavy, jak zvládneme další aktivity. Nejprve jsme si dali vydatnou snídani a pak vyrazili na paintball. Super…neprší, tak střílíme jednu kuličku za druhou. Holky proti klukům. Tvrdý boj! Pak jsme se odreagovali při velmi zábavné hře Lidské kuželky a pochutnali jsme si na boloňských špagetách.

Odpoledne jsme začali týmovými aktivitami. Instruktor Mára si pro nás připravil i netradiční 3D piškvorky. No a pak už jsme svištěli lanovkou z věže a viseli v lanovém centru. Počasí se opět drželo, tak jsme si adrenalinové aktivity náramně užili. I s pozdější přehazkou v písku nebo s “frisbíčkem” v ruce. 

     Úterní ráno bylo jak malované, snídaně taky luxusní,  bohužel jsme museli začít balit. Ale ještě nás čekal výšlap ke zřícenině Holštejn a k jeskyni zvané Hladomorna. A ta jeskyně byla pomyslnou tečkou na závěr našeho výletu. Ještě jsme dostali od p.ředitele úkol - najít, kde se ztrácí potok Bílá voda. No, věděli jsme, že u Nové Rasovny, ale málem se nám ztratilo pár děcek v zřícenině. 😁

      A to už byl opravdu konec našeho pobytu na Baldovci. Cesta zpět rychle utekla a my se už strašně “těšili” do školy! 


 

https://eu.zonerama.com/ZSPolesovice/Album/11580928


 

Soubory