Pracovní činnosti

Aktuálně 4. 3. 2024

Pomalu se začneme loučit se zimou a budeme se připravovat na jaro. Tomu též přizpůsobíme povahu výrobků v pracovních činnostech. Děti si proto udělají pořádek ve svých taškách, zkontrolují především obsah lepidla Herkules, kterého není nikdy dost a postupně přidají další věci podle níže uvedeného seznamu.

kousky vlny, malá klubíčka, různé barvy
větší knoflíky tmavší barvy, doporučuji jen dvě dírky, asi deset kusů   
jehla a nit tmavší barvy
hrst vypukaného popcornu
prázdná rolička od toaletního papíru, 2 - 3 kusy
krepový papír zelený a další jeden či dva dle vlastní volby (květiny)
potravinářské špejle, asi 5 kusů
papírový (nikoli plastový) kelímek na pití

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Aktuálně 13. 12. 2023

V uplynulých dnech v sobě děti objevují, a ještě budou objevovat, vlohy pro sešívání a prošívání. I když švadleny a krejčíci z nich možná nebudou, něco málo určitě už teď zvládnou. Nepůjde to však v okamžiku, kdy se ani netrefí nití do ouška jehly, o malém uzlíku na konci nitě nemluvě. Prosím tímto zručné členy rodiny, aby si našli patnáct minut a zkusili si se svým dítětem tyto činnosti. Hodně mu to pomůže při dokončování práce, která nás v tomto kalendářním roce ještě čeká. Považujte to za jakousi formu domácího úkolu, který je zadán již tři týdny.

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Aktuálně 3. 11. 2023

Na následující hodiny pracovních činností, které se uskuteční v měsících prosinec, leden a únor, budou děti potřebovat níže uvedené pomůcky, prosím o jejich postupné dodání. Děti si je přidají do tašky v šatně, v níž shromažďují všechny věci, které v předmětu používáme.

vata, dvě velké hrsti
jehla, nit, může být i lurexová či bavlnka, která se vleze do ucha jehly
různé druhy těstovin, vhodná jsou určitě malá kolínka
zbytky vlny více barev
kulaté vatové tampony, asi 20 kusů
kuchyňské utěrky nebo toaletní papír bez barevného vzorku
prázdnou ruličku od kuchyňských utěrek, výjimečně od toaletního papíru
Herkules, pokud už je ten původní prázdný
pastelky, fixy, černé fixy o různé síle hrotu, nůžky

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Aktuálně 20. 9. 2023

Do příštích pracovních činností ve středu 27. 9. 2023 si děti přinesou větší množství listů, mohou být vylisované i čerstvě sesbírané, minimálně 20 kusů od každého odstínu, celkem asi 60 kusů. K tomu přidají lepidlo Herkules ve větším balení, pro školní účely se nejlépe osvědčuje tuba o obsahu 130 g s praktickým hrotem. Doporučuji podepsat. Stále také platí domácí sběr zajímavých přírodnin, někteří je již ve škole mají, které ale  využijeme až později, po skončení celoškolního projektu Podzim.

Na výrobu záložky, o které jsme si již povídali, bude všechen materiál připraven ve škole. Děti však přesto mají úkol - zjistit, ve které pohádce vystupuje myš.

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Vážení rodiče,

ve školním roce 2023/2024 se budu s Vašimi dětmi pravidelně setkávat ve středu pátou vyučovací hodinu při výuce pracovních činností. Pomůcky v těchto hodinách používané budu čerpat z toho, co mají děti ve třídě, v případě potřeby jim nějaký materiál, vždy po domluvě s třídní učitelkou, zakoupím z jejich třídního fondu. Určitě se ale stane, že budu prosit o pomoc při opatřování věcí, které výše zmíněnými způsoby zajistit nelze. V takovém případě budu svoji žádost prezentovat ve výuce Vašim dětem a zveřejním ji také na této stránce. 

Do úvodních hodin pracovního vyučování budou děti potřebovat nůžky, lepidlo, pastelky a černý fix nebo popisovač, minimálně jeden, ale raději více kusů v různých tloušťkách hrotu. V následujících čtrnácti dnech se doma také zaměří na sběr zajímavých přírodnin, které nepodléhají zkáze, na místě je již také lisování podzimně zbarvených listů. Vše bude uloženo v papírové tašce odpovídající velikosti nebo v kufříku, igelitové sáčky se neosvědčily, a připraveno k použití.

Děkuji předem za Vaši součinnost. Na dobrou spolupráci s Vámi a školní rok plný inspirace Vašimi dětmi se těší

Pavla Kubišová