VYSTOUPENÍ  DRUŽINOVÝCH TANEČNIC NA PŘEHLÍDCE ŠKOLNÍCH DRUŽIN V OSVĚTIMANECH

 

 Literárně - dramatická a hudebně - pohybová přehlídka školních družin,

se uskutečnila ve čtvrtek 21. 3. 2024 v ZŠ Osvětimanech.

Čtvrtečního rána jsme se s děvčaty rozjely do ZŠ v Osvětimanech, která organizovala přehlídku školních družin okrsku Buchlovice, mezi které patří i naše škola. Z celkového počtu sedmi družin se jich zúčastnilo šest: Osvětimany, Zlechov, Nedakonice, Tupesy, Boršice a Polešovice. Školní družina z Buchlovic byla omluvena.

Přehlídku zahájila místní družina z Osvětiman s divadelním představením „Sněhurka a sedm trpaslíků“. Následovalo taneční vystoupení školní družiny ZŠ Tupesy. Poté nás čekala pohádka „Zvířátka a loupežníci“ školní družiny z Nedakonic. Družina ze ZŠ Boršice vystoupila s tanečkem „Make bella“. Předposledním vystoupením byl muzikál „Červená karkulka“. Na úplný závěr vystoupila naše družina s tanečním vystoupením našich žákyň ze 3. ročníku.

Naši družinu reprezentovaly:

Sofie Hůrková, Natálie Kolářová, Liliana Kotková, Berenika Kročová a Ema Snopková

Děvčata vystupovala se dvěma tanečními sestavami. Obě sestavy byly pohybově-taneční, ale druhá byla doprovázena gymnastickými stuhami. Obě vystoupení roztleskalo publikum, které bylo zastoupeno dětmi z místní mateřské školy, žáky a žákyněmi 1. stupně ZŠ Osvětimany.

Děvčata byla moc šikovná a měla velký úspěch.

Protože přehlídka byla bez vyhlášení vítězů, vyhráli vlastně všichni :-)

Tanečnice dostaly sladkou odměnu a balíček, který obsahoval škrabací papíry na malování.

Děkuji tímto „mým tanečnicím“ za krásné taneční vystoupení a jejich rodičům za vstřícnost při nacvičování a vystupování.

Na naše vystoupení se můžete podívat na webu ŠD a naleznete zde i fotky z akce.

                                                                          Jana Esenderová