Červen

V pondělí 3. 6. 2024 si společné usmívání na pana fotografa užijí děti z druhého stupně. Tuto informaci přidávám pro případ, že by se někdo z naší třídy chtěl fotit se sourozencem, určitě mu to umožním.

Ve středu 5. 6. 2024 budeme mít také důvod k úsměvu, neboť den začneme piknikem. Zveme na tradiční akci školy, jejímž cílem je podpořit rovné pracovní podmínky lidí všude ve světě, Fair Trade výrobky, ale i další dobroty domácí produkce. Postupně se k nám můžete přidat od 7.00 hod. na trávníku za školou, s sebou něco pod zadek a něco do břicha. Po skončení pokračuje výuka podle rozvrhu.

V pátek 7. 6. 2024 se vypravíme do Olomouce nejen za barokem. Když píši nejen, znamená to, že program bude bohatší o další záležitosti. A hned ta první z nich je tím již zmiňovaným ústupkem, z mé strany spíš velkým krokem ze školní zóny, děti navštíví Laser Manii. Zde budou moci využít ve třech časových intervalech laserovou hru v ceně 90,-- Kč, částku uhradím z fondu. Pokud někdo bude chtít hrát vícekrát, musí si už každou další hru v této ceně zaplatit sám a navíc se musí dovolit skupiny hráčů, která bude právě na řadě. Rozdělím děti po šesti, ale hrát jich může až dvanáct. Někteří si tak určitě zahrají i třikrát. Vhodné je tmavé oblečení, proto zrovna na sebe nebo do batohu. Kdo zrovna hrát nebude nebo nechce, využije brýle na virtuální realitu nebo sedačku, z níž může sledovat při hře své spolužáky. Poté se odebereme na Horní a Dolní náměstí, kde bude pro děti připravena barokní hledačka. V poledne bychom se měli zastavit u orloje, který nabídne delší podívanou než ten v Praze, jež je v současné době navíc v provozu jen tak napůl. Po obědě zavítáme do Vlastivědného muzea, kde se po zbytek času budeme zabývat živou i neživou přírodou. Sraz ráno v 7.30 hod. na vlakovém nádraží ve Starém Městě. Svoz dětí na místo již neorganizuji, zvládáte to výborně sami. Kdyby někdo měl problém, ozve se. Oběd z vlastních zásob, ve školní jídelně je odhlášen všem. Kolem náměstí byly (loňský rok) nějaké jídelny, dovedu si představit, že děti pustím i tam. Návrat vlakem z Olomouce v 15.31 hod., příjezd do Starého Města v 16.17 hod. V případě potřeby (opět písemná domluva) ještě přesun autobusem do místa bydliště.

Poslední zápis o přečtené knize bude odevzdán nejpozději do středy 12. 6. 2024. Dvě děti už mají, ostatní mohou začít odevzdávat.

Ve čtvrtek 13. 6. 2024 odstartujeme další dobrodružnou výpravu, na jejímž konci snad bude mnoho hezkých zážitků a naprosto zničené děti. Sraz bude již v 7.00 hod. na zastávce u školy. Děti odjedou autobusem v 7.14 hod. od školy směrem do neznáma. S sebou budou mít batoh a v něm věci na celý den - jídlo, pití, kapesné, doplňky oblečení dle potřeby. Naším prvním cílem bude Modrá, kde se zapojíme do jejich velké akce Týdny na Velké Moravě. Poté zařadíme pátrací hru v okolí baziliky na Velehradě. Nakonec se pěšky přesuneme na Buchlov, kde už na nás budou čekat spacáky, karimatky, polštářky, další várka jídla a cokoli dalšího, co rodiče uznají za vhodné naložit ráno u autobusové zastávky do dodávky, která vše odveze na Buchlov. Jen prosím, abyste parkovali někde malinko mimo a nebrzdili tak ranní provoz autobusů z obou stran. Večerní prohlídka a nocování bude jistě zážitkem dlouho nezapomenutelným. V pátek ráno se nasnídáme, sbalíme, naložíme věci zpět do dodávky a jen s batohem se vydáme na stezku kolem Buchlova. Kolem poledne sejdeme dolů do údolí, kde již budeme mít připravený oběd. Po něm ještě navštívíme záchrannou stanici u zámku a v 15.00 hod. si budete moci vyzvednout své děti i věci za zámkem na parkovišti u hřbitova.

Na sportovně relaxační pobyt, suplující tak trochu školu v přírodě, se vydáme v pondělí 17. 6. 2024. Sraz ráno u školy v 7.30 hod., odjezd objednaným autobusem směr RS Vápenky. První den nezbytný výšlap na Javořinu, občerstvení v eurech, ale i v českých korunách. Jídlo až do večeře vlastní. V úterý sportovní i relaxační aktivity, pro naše děti více ty sportovní, pro dohled pak večer spíše ty relaxační. V tento den plná penze, obědy ve škole jsou odhlášeny hromadně. Ve středu dopoledne loučení s místem pobytu, končíme obědem a odjezd na golfové hřiště do Ostrožské Nové Vsi. Předpokládaný návrat ke škole 14.30 - 15.00 hod. Dle písemných instrukcí pustím dítě zrovna domů (batoh + kufr?) nebo ho odevzdám i s věcmi do školní družiny. S sebou určitě plavky, oblečení a obutí dle povahy akce a již získaných zkušeností, telefony nebrat.

V pondělí 24. 6. 2024 zavítá do naší školy Kočovné divadlo z Kyjova. Přivezou nám, a to doslova, neboť přijedou na voze taženém koňmi, tři pohádky pro pohlazení duše.

Úterní večer 25. 6. 2024 se sejdeme v 18.00 hod. na hřišti za školou, abychom se společně s dětmi i rodiči ohlédli za školními léty 2020/2024 a rozloučili se s tímto neopakovatelným obdobím. S sebou vše potřebné na opékání. Protože rozloučení bude pokračovat, již jen pro děti, nocováním ve škole, je nutné přinést jim také věci na spaní a nějakou tu snídani a svačinku. Ve středu dopoledne již jen povalování, úklid třídy, některé děti však budou muset do kina na slavnostní zakončení školního roku pro děti druhého stupně, které nás čeká až ve čtvrtek.

Ve čtvrtek 27. 6. 2024 tedy slavnostní zakončení školního roku pro děti prvního stupně, po něm oběd a družina.

A pátek 28. 6. 2024 bude dnem plným radosti i smutku. Radosti určitě proto, že před dětmi budou dva měsíce letních prázdnin. Smutku asi proto, že rodiče se zřejmě nespokojí s vysvědčením schovaným v šuplíku? A také proto, že strávíme v naší třídě v tomto složení poslední společné minuty. Smutek ale není na místě, ve škole se budeme nadále potkávat a když všechno dobře půjde, vrátíme se k sobě, až budu potřebovat patrony pro svoje další prvňáky. Předpokládaný konec nejpozději v 9.30 hod.