Ježíškova vnoučata

Ježíškova vnoučata

Proč se v prvních dnech nového roku znovu vracet do toho minulého? Protože je to minulost chvályhodná a po přečtení tohoto příspěvku snad do budoucna i motivující pro každého, kdo rád znásobí porci kouzla a radosti v adventní době. 

V předvánočním čase se děti III.B již podruhé pustily do projektu Ježíškova vnoučata, jehož cílem je splnění přání. Není to přání ledajaké, protože vysněný dárek putuje do různých koutů naší republiky, k seniorům, kteří si ho moc přejí, ale sami si ho pořídit nemohou. Často jsou to lidé z pečovatelských domovů či různých typů ústavů, bez rodiny, bez přátel a mnohdy i bez možnosti opustit svůj pokoj, jediný bezpečný svět. 

V loňském ročníku tohoto projektu jsme v naší třídě formou dobrovolných příspěvků vybrali úctyhodných 5 800,-- Kč a stali se tak skutečně štědrými Ježíškovými vnoučaty. V seznamu přání na stránkách Českého rozhlasu jsme si tak našli hned osm seniorů, abychom mohli postupně obdarovat pana Jiřího digitálními hodinkami, paní Dagmar stojací lampou a pana Jiřího digitálním rádiem, také pana Václava stabilizační lžící, paní Irušku masážním polštářkem i pana Zdeňka holicím strojkem, paní Věru stolní lampičkou a nakonec paní Annu předplatným časopisu TV Magazín, které bude dárkem jistě nejen pro ni. Každému senioru jsme zaslali také dopis a hezké vánoční přání. 

Všechny dárky dorazily v pořádku na místo určení, potvrzení o každém doručeném je možné dohledat znovu na stránkách Českého rozhlasu. Všechny potěšily, což pro změnu potvrzují maily od pracovníků domovů a ústavů, v nichž stálo mnoho milých a dojemných slov. Někdy nám byly zaslány také fotografie z jejich předávání. A o to jsme se s vámi chtěli podělit, proto ta exkurze do minulého roku, neboť z toho máme ještě teď velkou radost a radosti není nikdy dost.

Dopis pro seniory

Potvrzení o splnění přání

Maily od obdarovaných

Dobrý den,
moc děkuji za dárek pro paní Dagmar - stojací lampu. Dárek v pořádku dorazil, paní Dagmar si šetří překvapení na Štědrý den a zatím se těší na rozbalení. Určitě pošleme foto, jak si dárek od Vás užívá.
Také děkuji i za krásný dopis pro paní Dagmar, moc jí potěšil a zároveň dojal. Teď už ví, kdo jí chtěl v předvánočním čase udělat radost a těší se pohledem na všechna zlatíčka, které mají skvělou paní učitelku.
Přeji krásné Vánoce a spoustu splněných přání Vám všem

Krásný den. Tak rádio už dorazilo, Jirka je nadšený. Moc za něj děkuji. 
Moc za Jirku děkuji a pozdravujte vaše žáky.
Přejeme krásné Vánoce  

Paní Kubišová,
na vás a děti určitě nezapomenu, jste opravdu výjimeční dárci.
Děkuji všem za velké srdce a přeji krásné vánoce a dětem vánoční prázdniny.

Naše dárky dělají radost