Velikonoční tvořivé dílny

Příprava nejen na Velikonoce ve Slováckém muzeu se vydařila. Nejprve jsme se zaměřili na výstavu s názvem Společenský život hmyzu. Kdo ji nejen rychle proběhl, ale zkusil občas i něco přečíst, dozvěděl se mnoho zajímavých informací. Jedna z takových nás přivedla na myšlenku, že do výstavního dění zapojíme také rodiče formou kvízové otázky: jaké zvíře je níže na obrázku? Popusťte uzdu fantazii, děti se odpověďmi určitě pobaví. Správnou odpověď ví samy nebo ji najdete ve fotogalerii. 

Kromě hezkých fotek zaujaly také živé exponáty, švábi, strašilky a podobná havěť. Po prohlídce následovalo tvoření. Nejprve velikonoční slepička, poté přání s vyškrabávaným vajíčkem a nakonec pečení jidášů. Ty si děti moc pochvalovaly a poprosily o prozrazení receptu. Nemůžu se dočkat, jak podle něho napečete doma, poněvadž suroviny sice v hlavě možná mají, ale na jejich poměr nikdo ani nepomyslel. Velikonočně naladěni jsme se vydali do knihovny. Zde byly spořádány poslední zbytky jídla a pak se již čtenáři rozešli nalézt literaturu pro další půlhodinku.  Protože knih všude kolem bylo skutečně mnoho, někteří se ani nestihli začíst a zůstali jen u vybírání. I tak si děti vše pochvalovaly. Celý den by tak byl i pro paní učitelku plný hezkých zážitků, nebýt jeho zakončení v podobě zpáteční cesty. Neochota teenagerů posunout svá kolena z vedlejší sedačky, ale i starších osob sundat ze sousedního místa své nákupní tašky, aby si děti mohly sednout a bezpečně cestovat, ta mě trochu rozesmutnila. A pokud zaslechnete zvěsti o jedné stále slušné, ale malinko nepříjemné učitelce na trase Uherské Hradiště - Tučapy, pak budete vědět, o kom se mluví. Vy si však v následujících dnech nenechejte nikým pokazit náladu a užijte si volné i sváteční dny. Hezké Velikonoce!
P.S. Každé dítě vysedalo jinde, z třídního fondu proto zaplatím trasu, kterou cestovali všichni, tedy ke kinu. Tyto peníze vrátím marodům a těm, kteří byli v UH vyzvednuti rodiči, tudíž autobusem nejeli. Ti, co pokračovali v jízdě, nemusí doplácet nic, rozdíl je 2,-- Kč.