Exkurze do firmy Altech

Exkurze do firmy Altech v Uh. Hradišti, za jejíž zprostředkování děkujeme tatínkovi KM, byla přínosným doplněním týdne aktivit na téma lidské tělo. Co se při prvním pohledu do výlohy zdálo jako prima pouťová zábava, samozřejmě všichni se chtěli vyvézt do patra sedačkou nebo pojízdnou plošinou, jen při troše zamyšlení však přineslo pochopení, jak neskutečnou překážkou se v životě lidském může stát byť jen jeden jediný schod. Kromě ukázky hotových výrobků v showroomu firmy měly děti možnost nahlédnout také přímo do jejího provozu a my tímto znovu děkujeme všem, kteří nám prohlídkou věnovali kousek svého času. Prošli jsme společně montážní halou, expediční místností, viděli při práci neúnavný laser a obdarováni byli nejen v centru s 3D tiskárnami. Nicméně pohyblivé ještěrky vyrobené v jednom kuse nově pořízenou tiskárnou měly mezi dárky úspěch největší, líbily se ještě i v cukrárně, kde jsme po předchozím obědovém pikniku v trávě exkurzi zakončili. Trocha ovlažení v horném dni byla vítanou třešničkou na pomyslném dortu. Skóre dne: mnoho unavených nohou, dvě ztracené a nalezené kšiltovky, taktéž jedna peněženka, jedna zmrzlina bez placení a žádné koupající se dítě. Exkurze super, volba autobusu prozíravější, celkový dobrý dojem narušil jen pan řidič, zřejmě zrovna neměl svůj den, a bohužel i čerstvě bývalé žačky naší školy, sundání batohu ze sedačky se opět neobešlo bez poněkud peprné poznámky z jejich strany.  Asi taky špatný den. Kam se podíváme příště?