Výlet třídy do RS Vápenky

Doba školních výletů je spjata nejen s blížícím se koncem školního roku, ale i očekáváními, jež se většinou promění v mnohé hezké zážitky. Pobyt v nově objeveném rekreačním středisku ve Vápenkách je všechna splnil, ba dokonce předčil. V první řadě nám přálo počasí, díky němuž se nám po výstupu na Javořinu nabídly krásné výhledy z daleké ciziny na naše domovy. Zajímavou zkušeností jistě byla návštěva Holubyho chaty, kde si děti bezděky vyzkoušely převádění jednotek, vzduchem tak “létaly” koruny a eura. Zmrzlina či limonáda za ně zakoupené chutnaly o moc líp. Cesta zpátky stínem lesa rychle ubíhala, ani 18 km v cíli však nepřimělo malé turisty k nečinnosti. Proto část z nich vyběhla na hřiště, ostatní se šli dounavit do bazénu. Polévka a špagety k večeři dodaly další energii, návrh na odpočinek se tak opět neujal, proto jsme ještě kromě atletických disciplín na hřišti a stavby domečků pro skřítky zvládli i noční stezku. Ani to však nebylo dost, aby se děvčata cítila unavená. Zatímco kluci ctili dohodu o večerce a klidu, což překvapilo a bylo víc než chvályhodné, dívky se teprve špitavě rozjížděly. Jejich jízda byla bohužel hned v zárodku stopnuta krátkou noční vycházkou v pyžamku, po níž se mohly rozhodnout, zda v ní pokračovat nebo zvolit teplo postele. Odpověď je asi jasná. Byl klid.
Prvním chichotáním kolem šesté hodiny jsme přivítali slunečné ráno. To pokračovalo dobrou snídaní, ze švédského stolu mizela především Nutella. Následovalo balení věcí a úklid chatek, rozloučení s areálem střediska a přesun na golfové hřiště do Ostrožské Nové Vsi. Zde byl pro děti připraven oběd. V tomto momentu doporučuji zaměřit se na fotografie s mísami na polévku. Nejdříve postačily naběračky, potom už se lilo přímo z mísy, nezbyla ani nudle. Řízek také moc chutnal a dodal síly pro dokonalé odpaly. Nebolela už ani odřená kolena, nesvědilo místo, odkud jsme vydolovali klíště, uzdravilo se bolavé ouško i rozbouřené žaludky. Celkově tedy můžeme výlet hodnotit kladně, děti měly ještě mnohem hezčí pojmenování a dostalo se mi dokonce pochvaly, jak dobře jsem to vymyslela. Pokud budou rodiče souhlasit, o čemž si spolu budeme moci promluvit hned v září, protože nás čeká poslední společný rok, určitě vyrazíme znovu.