Ježíškova vnoučata ze IV.B

Ježíškova vnoučata jsou projektem Českého rozhlasu, který trvá již sedm let. Tři roky jsme byli jeho součástí také my. Ocitli jsme se tak ve vážené společnosti, neboť Ježíškovými vnoučaty je i mnoho známých tváří v čele s panem prezidentem. Ač my nepatříme k těm, kteří vystupují na obrazovce či plní stránky novin, přesto se nám za ta tři léta zcela neviditelně podařilo velké dílo. Společně jsme vybrali částku 14 300,-- Kč a přinesli tak dvaceti seniorům v různých koutech celé České republiky alespoň malý kousek radosti. 

V letošním adventním čase se nám podařilo sesbírat 4 600,-- Kč a obdarovat šest jednotlivců či skupin seniorů. Radovat se tak může např. skupina seniorů v Kroměříži, v Domově svatého Kříže teď bude snad trochu veseleji i díky písničkám Waldemara Matušky, Jiřího Schelingera, Václava Neckáře a dalších interpretů, které si klienti domova k poslechu přáli. Podpořili jsme také čtenářskou a badatelskou skupinu v centru Alzheimer Home Ostrava nebo pana Jana či Josefa ročním předplatným jejich oblíbeného časopisu, který je pro ně jedním z mála spojení s okolním světem. Hraví senioři v Českém Těšíně si mohou k námi zakoupené společenské hře Česko pro pamětníky uvařit třeba čaj nebo kafíčko a paní Helena, která i ve svých 81 letech dbá na to, aby v domě s pečovatelskou službou hezky vypadala, určitě užije vybrané kosmetické produkty.

Již třetí rok si při práci spojené s projektem kladu otázku, kdo je vlastně víc obdarovaný. Maily a fotografie z domovů zasílané dávají odpověď mně, dětem ze IV.B a dají ji zřejmě i vám. 

Milá paní Kubišová a děti ze 4.B,
za celou skupinu seniorek a seniorů, kteří od Vás dostali vánoční dárek, který byl perfektně vybraný a je toho tolik! Moc děkujeme! Balíček v pořádku dorazil. Dárky si budeme rozbalovat příští týden. Měli jsme protipožární kontrolu a všechna výzdoba musela být odstraněna. Tak to chystáme znovu:) Pošlu ještě foto a bude to na našem FB.
Mějte se krásně! 
 

Dobrý den, milí žáci ze IV.B,
právě jsem obdržela zprávu, že jste se stali našimi Ježíškovými vnoučaty, za což Vám děkujeme. Vybrali jste si hru Česko pro pamětníky, pokud ji budete chtít předat osobně,  budeme rádi, jestliže tuto možnost nemáte, můžete dárek poslat přímo na adresu níže. V takovém případě, bychom Vám určitě zaslali i fotku našich seniorů i s dárkem. Chtěla bych Vám jménem našich seniorů předat krásné pozdravy a přání krásných vánočních svátků, ať jste moc šťastné, Ježíšek Vám udělá stejně velkou radost, jakou jste i vy udělali nám.
S pozdravem

Vážené Děti IV.B ze ZŠ Polešovice,
velmi nás potěšilo, že jste si vybraly jako Ježíškovo vnouče našeho klienta pana Josefa. Pan Josef bude velmi překvapen, nevěřil, že by si ho někdo vybral. Chtěli bychom se s Vámi domluvit na doručení dárku, nejlepší by zřejmě bylo na naše středisko. Samozřejmě se Vašim možnostem/návrhu co nejvíce přizpůsobíme.
Musím podotknout, že když jsme si přečetla kdopak dárek chce darovat, tak jsme všichni v práci měli na krajíčku…
Ještě jednou moc a moc děkujeme, velmi si toho vážíme.
S pozdravem a přáním hezkého pátku
+
Dobrý den,
v příloze zasílám fotečky pana Josefa po předání dárku od Vašich dětiček 😊. Je krásné sledovat radostné, někdy až dojemné reakce klientů, jsou to Zlatíčka.
Za naše středisko Vám přejeme krásné a klidné Vánoce a do Nového roku přejeme hlavně zdraví!!!
A ještě jednou Vám moc děkujeme, hlavně dětičkám ze IV.B ZŠ Polešovice, je to od nich moc hezké.
 

Víme, jak důležité pro vás může být navázání kontaktu alespoň na dálku, když osobní setkání se seniorem nebylo možné. Proto vám posíláme pozdrav a poděkování od seniora, kterému bude i díky vám o letošních Vánocích tak nějak … moc hezky. Dárkem to totiž často jen začíná.
Poděkování od seniora:
Milé děti, vážená paní učitelko, zasíláme foto z našeho domova, děkujeme za obě skvělé knihy. Moc nás těší, že myslíte na dříve narozené děti, za všechny v Alzheimer Home Ostrava Iva
Děkujeme, že pomáháte spolu s námi.
Tým Ježíškových vnoučat, Nadační fond Českého rozhlasu a Český rozhlas