informace k začátku šk. roku

Vážení rodiče, těším se na spolupráci v tomto školním roce a přikládám pár informací a proseb.

Prosím Vás:
o pořízení následujících sešitů a pomůcek do výuky:

plastovou složku na zapínání, kterou bude mít žák podepsanou a umístěnou pod lavicí a v ní uloženo: šestihranná hrací kostka (1ks – třeba z Člověče, nezlob se ), trhací blok)

matematika– sešity: A4 – bez linek – 420 – 1 ks, A4 – linka - 444 – 1 ks
svět kolem nás – sešit: A4 – linka - 464 – 1 ks
anglický jazyk – sešit: A5 – linka - 564– 1 ks (mohou pokračovat v sešitu z loňska) + testový sešit na prověrky A 5 linka - 544
hrajeme si anglicky – sešit: A4 – linka - 444– 1 ks
český jazyk – sešity: A5 - linka - 564 – 2 ks, A5 – linka – 544 – 1 ks

objevuji matematiku - A4 - čtverečkovaný - 465

Péče o zdraví – sálová obuv – tenisky se světlou podrážkou – NE CVIČKY!!!

UMĚNÍ a KULTURA

část výtvarná

• 15 tvrdých papírů (A3)
  • 15 měkkých papírů (A3)
  • tužka č. 1 (B) + č.2 (HB)
  • guma
  • ořezávátko
  • disperzní lepidlo (Herkules, DU-LAX,…)
  • temperové barvy
  • štětce (ploché i kulaté)
  • paleta
  • hadříky
  • ubrus na ochranu stolu
  • kelímek na vodu
  • pracovní oděv (stará košile, tričko,…)
  • nůžky

vybavené pouzdro - v pouzdře (tyčinkové lepidlo – sledujte, zda je funkční, pastelky, nůžky, 2 propisky, tužky, malé pravítko, příp. odlišné propisky/ zvýrazňovače k podtrhování nadpisů apod.).
abyste dohlédli na to, aby Vaše dítě mělo obaleny všechny sešity i učebnice, a to nejen na začátku školního roku, ale i v jeho průběhu.
abyste dětem podepisovali veškeré domácí úkoly. Je to pro nás kontrola, že děti své úkoly vypracovávají doma. Domácí úkoly neznámkuji, slouží k zopakování učiva žákem doma.
taktéž o pravidelnou kontrolu tzv. Bakalářů. Veškeré informace, sdělení Vám budu sdělovat jejím prostřednictvím, kdy ve zprávách budu prosit o odkliknutí potvrzení o přečtení této zprávy.
Stejně tak preferujte komunikaci touto cestou s jednotlivými učiteli i Vy (omluvy žáků, řešení jakýchkoliv záležitostí,…).
Nezapomínejte také na pravidelnou kontrolu klasifikace.
Pokud jste ztratili přístupové údaje do Bakalářů, kontaktujte Mgr. P. Loskota (vygeneruje Vám nové údaje), příp. mě (k zařízení daného) na níže uvedeném telefonu.
aby každý žák přinesl do školy 2 krabice papírových kapesníků, které budou během roku všem ve třídě volně k dispozici

v případě, že dítě onemocní, pište prosím zprávu přes Bakaláře, nejlépe hned ráno před vyučováním. Je to pro Vás i mě kontrola toho, kde se Vaše dítko pohybuje a že se mu nic vážného nestalo. Pokud Vám ihned zprávu nepotvrdím, nezlobte se na mě, učiním tak, jakmile to bude možné. Jedná- li se o plánovanou absenci, prosím, abyste mi dali vědět předem, že dítě bude ve
škole chybět. Na web stránkách školy sledujte aktuální informace – Organizaci výuky po 4. 9. 2023
pokud u Vás dochází k nějakým změnám, či dítě prochází nějakou špatnou, obtížnou situací, prosím, informujte mě o tom.
Upozorňuji na to, že v době nemoci, pokud dítě není z obědu odhlášené, platíte plnou cenu obědu!!!
Veškeré společné informace týkající se třídy rovněž naleznete na web stránkách třídy.
Podle Řádu školy má žák telefon během výuky vždy uložen v šatní skříňce, pokud vyučující nezvolí telefon jako pomůcku k výuce. Pokud potřebujete výjimečně mít své dítě na telefonu
(vyzvednutí k lékaři apod.), je možno po domluvě s třídním učitelem mít telefon v určitý den u sebe. POZOR, aby v tomto případě nedocházelo k porušení ŘŠ. Stejně tak není třeba nosit do školy cenné věci a jiná elektronická zařízení – škola za jejich ztrátu a poškození neodpovídá.
Uvidíme se během září, kdy proběhnou první třídní schůzky 12. 9. 2023 od 16: 00 hod., kdy „doladíme“ zbývající záležitosti.
Mnohokrát děkuji a v případě zásadních dotazů a problémů, které nezvládnete vyřešit s dětmi ve Vašem kruhu rodinném, mě neváhejte kontaktovat. Jan Nejezchleba
Osobní telefon: Jan Nejezchleba - 737 876 976
Email: nejezchleba.jan@seznam.cz