Vlastivěda

Vážení rodiče,

podobně jako do předmětu přírodověda, také do vlastivědy vás prosím o spolupráci při vzdělávání vašich dětí a o zajištění pomůcek.
Žáci budou do hodin přírodovědy potřebovat:

Omlouvám se, ale zapomněla jsem žákům do pomůcek napsat ještě pořízení Školního atlasu ČR + Evropa. Možná máte nějaký doma, ale osobně upřednostňuji níže uvedený.

Děkuji za pořízení, bude se žákům hodit i v hodinách zeměpisu na II. stupni.

1. Učebnici: obalenou a podepsanou (rozdám v první vyučovací hodině)
2. Malý sešit A5 nadepsaný:

Vlastivěda 5. A, nejlépe linkovaný, počet listů nechám na vás, každý píše jinak velkým písmem. Pokud sešit popíšete, pořídíte si nový.

3. Nůžky, malé lepidlo, psací potřeby (i pastelky).
4. Testy, písemná opakování i pracovní listy budu dětem kopírovat.

V tomto školním roce se můžete v hodinách vlastivědy těšit na povídání o vašich prázdninových cestách. Která místa u nás nebo v zahraničí jste navštívili. Naučíme se postupně zajímavosti přírodní i kulturní ze všech našich krajů v ČR. Později budeme objevovat krásy okolních států a samozřejmě nezapomeneme ani na naše hlavní město - Prahu.

Všichni budete také pracovníky cestovní kanceláře a budete se mě i spolužáky snažit nalákat na dovolenou právě do vámi vylosovaného kraje. No, práce bude dost a čas na nudu žádný :-).

Doporučuji dávat pozor především v hodinách a všechno si krásně zapamatujete. Doma pak jen stačí zopakovat.

Vždy, když dobereme nějakou kapitolu, čeká nás ve škole písemné opakování. Písemné ověřování učiva si ukládám ve škole (po životních zkušenostech) a rodiče si je mohou kdykoliv přijít prohlédnout.

Průběžně budu znalostí zjišťovat i ústní formou (především z důvodu rozvoje slovního projevu). Nedávám žákům písemné domací úkoly, ale je jejich povinností a v jejich vlastním zájmu si den před hodinou přírodovědy, přečíst učivo v sešitě (v případě potřeby i v učebnici). Prostě průběžně :-)

V případě nejasností či jakýchkoliv pochybností se neváhejte obracet přímo na mě.
Nejlépe e-mailem: radka.piknerova@zspolesovice.cz

Děkuji za spolupráci a těším se na všechny děti v novém školním roce.

Mgr. R. Piknerová