Přednáška První pomoc

Ve čtvrtek 14. 9. měli šesťáci to potěšení zopakovat si své znalosti a dovednosti v oblasti poskytování první pomoci.
Hodinu a půl s námi vše procvičila paní Ulmannová z pobočky Červeného kříže. Během této doby žáci prošli modelovými situacemi, do kterých se mohou dostat, vyzkoušeli si resuscitací na figuríně, provedli transport bezvládného kamaráda. Do toho jsme si samozřejmě zopakovali, jak se v krizových situacích zachovat, zkoušeli jsme volání na linky integrovaného záchranného systému.

Také jsme se dozvěděli informace o takové činnosti, jakou je dárcovství krve.

Následně jsme v hodině občanské výchovy zmínili, jak se zachovat v případě, kdy někdo v našem okolí dostane epileptický záchvat, astmatický záchvat či alergickou reakci, jak pomoci osobě trpící diabetes.

Doufáme, že nebude příliš mnoho příležitostí tyto zkušenosti zúročit, ale na druhou stranu si jsme vědomi toho, že je třeba na takové situace být připraveni.

Foto