Výlet 8. A do města Brna aneb Poznáváme „Štatl“

Ve čtvrtek a pátek 8. a 9. června se žáci 8. A rozhodli prozkoumat a prožít naše druhé největší město. Po brzkém ranním srazu na staroměstském vlakovém nádraží jsme se vlakem vydali právě do Brna. Nejprve jsme si v úschovně uložili zavazadla, abychom se poté v klidu vydali na procházku Brnem. Navštívili jsme tak náměstí Svobody, Zelný trh, starou radnici s brněnským „drakem“, užili si pohledu na Brno z vrchu Petrova od katedrály svatého Petra a Pavla, vysokohorskou túrou jsme se dostali na hrad Špilberk, následně se naobědvali na Mendlově náměstí, abychom se poté ubytovali v penzionu Integrity nedaleko brněnského výstaviště. Po rychlém zabydlení a krátkém odpočinku jsme se vydali směr nákupní centrum Olympia, kde na nás čekalo kino a bowling. První den jsme pak zakončili tolik potřebným oddychem na pokojích.

Druhý den ráno jsme se všichni těšili na hotelovou snídani podávanou formou švédských stolů. Jakmile jsme takto nabrali sílu, přesunuli jsme se do městské části Husovice na paintball. Po zaškolení o bezpečné hře a opadnutí prvotního strachu si žáci hru náramně užili, přestože si někteří odnesli pár modřin – ty za prožitý zážitek však určitě stály! Po fyzicky náročném paintballu jsme potřebovali nabrat síly, takže jsme se jeli zregenerovat do aquaparku v Kohoutovicích. Někteří využili i parní sauny, jiní vířivku či divokou řeku. Před cestou zpět jsme se poté opět posilnili a příjemně unaveni vlakem vyrazili zpět.

Odkaz na fotogalerii ZDE

Výlet stál určitě za to, odnesli jsme si spoustu zážitků a vzpomínek. A co o výletu říkají žáci?

Barča: Výlet jsme si užili a doufáme, že bude spoustu dalších takových. Zážitky nám zůstanou v hlavě ještě dlouho.

Nelča: Výlet byl velmi solidní.

Justy: Zase nám bohužel pršelo.

Domča: Bylo to báječné.

Tobiáš: Kamilův hlad nás zatáhl do všech koutů Brna.

Vikča: Paintball nás sice zrakvil, ale všechny to moc bavilo!