Návštěva koncentračního tábora Osvětim – svědomí lidstva

V chladné podzimní pondělí 16. září se naši deváťáci vydali do Polska, aby na vlastní oči zažili výukový program Osvětim – svědomí lidstva. První část čtyřhodinového programu začala v nově zrekonstruovaném areálu koncentračního tábora Auschwitz. Tam s odborným výkladem pana průvodce zjišťovali, jak to zde vypadalo, jak zde vězni přežívali či umírali. Následovala druhá část, tedy prohlídka většího tábora Auschwitz II (Birkenau). Zde žáci shlédli mužskou část tábora, prošli se po nástupišti, kde končily transporty vězňů z celé Evropy a v neposlední řadě také navštívili památník s nedalekými zbytky plynových komor a pecí. Návštěva tohoto koncentračního tábora byla pro každého účastníka silným zážitkem, který završil dlouho probírané téma holocaustu ve výuce.

Odkaz na fotogalerii zde