Pálava - 9.A

„Nejlepší výlet!“ – tak deváťáci zhodnotili třídenní návštěvu Pasohlávek. Zažil jsem spoustu výletů, ale tento byl opravdu ten nejlepší. Všechno do sebe zapadalo, za celé tři dny nenastal jediný problém, ani jednou nemuseli pan učitel nebo paní učitelka zvýšit hlas – naopak, žákům patří slova uznání a poděkování za tři dny plné pohody, srandy, vzájemné úcty, pomoci, kamarádství.

První den, ve středu, jsme se vlakem vydali do Brna, kde jsme nakoupili vše potřebné na večerní opékání. Odtud jsme autobusem docestovali k samotnému kempu v Pasohlávkách. Nejdříve jsme se ubytovali (mimochodem velký dík patří panu Hyjánkovi, který nám přivezl kufry), prozkoumali okolí kempu, vyhlédli ohniště a posbírali dřevo na táborák. Poté už nás čekala šlapadla – zlatý hřeb prvního dne. Všichni si to užili, někteří se vykoupali, někteří zkusili ovládat motorový člun, ale stejně nejlepší ze všeho byla ta pohoda, při které jsme si vychutnávali pohled na pálavské kopce. Večer byl završen táborákem a společně stráveným pohodovým časem.

Druhý den byl výzvou – čekala nás patnáctikilometrová túra. Se dvěma zastávkami jsme to zvládli skvěle! Někteří si sáhli na dno svých sil, ale i tak jsme úspěšně dorazili do cíle - na zříceninu Děvičky. Odtud jsme autobusem přijeli do Mikulova, kde jsme se posilnili a vrátili se zpět do kempu. Ještě než přišla průtrž mračen a bouřka, objednal si každý pizzu podle svých chutí. Večer jsme strávili při společenských hrách.

Třetí den se nesl ve znamení návratu, takže jsme museli uklidit bungalovy, sbalit kufry a přesunout se na autobus směr Brno. Tady přišel čas na nákupy a poté se žáci přesunuli do vlaku směr domů. Znaveni jsme si ještě užili zábavnou cestu domů. Závěrečné hodnocení zní takto: SKVĚLÉ!!!

Díky Vám, deváťáci…

 

Odkaz na fotky: zde