Otevřený dopis autorovi článku Šikana ve 2. třídě! “Tým bojovníků” vedly tři osmileté holky

Vážení rodiče, prarodiče, přátelé školy,

v příloze níže najdete otevřený dopis zástupkyně ředitele ZŠ Polešovice, Mgr. Ireny Bělohradové, který adresuje redakci DDK, panu P.Čechovi, ředitelům okolních škol a starostům okolních obcí.

Den stromů- projektový den 1. stupně

V pondělí v 9.45 začala pro 1. až 4. třídu výuka o stromech a přírodě na školní zahradě. Bylo celkem 7 stanovišť.

Na jednom žáci poznávali a řadili lesní patra – kořenové, mechové, bylinné, keřové a stromové.

V druhém si děti vyzkoušely poznávání přírodnin hmatem (druhy šišek, plody listnatých stromů, kameny, ulity, větvičky, klacíky i jiné materiály, např. korek).

Na dalším poznávali chlapci a děvčata zvuky a zpěv ptáků.

Nechybělo samozřejmě poznávání stromů, jejich listů, plodů i kůry. Tady je stále co objevovat. Jak se liší růst šišky smrku od jedle? Čím je zajímavý modřín? Co pro nás znamená lípa?

Jak se změní barvou zalisované listy a květy rostlin a stromů? Violka i jahodník ztrácí svou barvu a musíme je rozeznat podle tvaru květu a listu. Na tomto stanovišti jsme viděli, jaké letokruhy mají stromy v době vegetační, kdy mají dostatek vláhy, výživy i tepla a naopak, kdy jim ideální podmínky schází.

Nelehké stanoviště s rozstříhanými obrázky živočichů a bylin, které měla družstva správně seskládat a určit.

Poslední stanoviště bylo u hlavního vchodu do školy, kde si účastníci projektu mohli pozorovat stromy a objevovat obrázky ptáků na nich dalekohledem.

I když bylo ráno na dravcích studené, sluníčko a radost ze splněných úkolů zahřálo tělo i duši. Budeme se těšit na další poznávání v přírodě.

Zapsala Šašinková Miroslava

9. 10. 2019 Zobrazit méně