Lyžařský kurz- aktualizované zprávy

1. den
Tak jsme se dočkali. Lyžák započal. Ve 12 hodin začala naše 6 denní výprava na nezapomenutelný lyžařský kurz, letos konaný v Karlově pod Pradědem.
V autobuse jsme se všichni zakousli do svačinek, které nám připravily naše milované maminky! Kvůli odpadkům na zemi se pan řidič trošku zlobil. Ve dvě hodiny jsme zastavili na bezínce na malou "čurajpauzu." Tam Filip Š. vykoupil celý regál Capri-son. :-)
Nadšení začalo, když jsme uviděli první sníh. Dorazili jsme k hotelu Moravice a museli jsme se kmásat s těžkým lyžařským vybavením a velkými kufry. V pokojích nás překvapila televize, sprchový kout a lednička. Na večeři paní kuchařky uvařily buchtičky s krémem, které byly výborné. Někteří machři vytuhli hned, jak jsme se ubytovali na pokoji. Večer jsme strávili hraním kolektivních her, po kterých následovala hygiena a večerka. Pro některé neunavené účastníky zájezdu byla překročena i po půlnoci.

5. den

Po snídani jsme se oblékli a hurá na sjezdovku! Dnes nám přálo počasí, tak jsme si parádně zalyžovali. Při krátkém volném lyžování jsme využili i pár skokánků na sjezdovce. S paní učitelkou Cíchovou byla opět sranda. Jako vždy se nám vykotil David, o kterého se paní učitelka opravdu bála. Čtvrté družstvo dělá velké pokroky. Dopoledne sjeli bez problému pětkrát svah. Lyžování bylo opravdu skvělé.
Dnešní den jsme zakončili suprovou karnevalovou diskotékou.
Jsme smutní, že zítra lyžák končí.

2. den
Ráno nás vzbudila budíčková služba, která byla nastavena podle denního eskymáckého řádu na 7:15 hodin. Oblékli jsme se do termoprádla a spěchali na supersnídani. Zde si mohl každý vybrat dle své chutě. Kvůli špatnému počasí jsme dopoledne strávili v bazénu, tělocvičně a posilovně. Součástí bazénu byla i vířivka, z které hlídkovaly paní učitelky.
Odpoledne se počasí umoudřilo a skibus nás odvezl na sjezdovku. Dopolední déšť se sjezdovkou pořádně zamával, což nás zklamalo. Přes špatné podmínky jsme se rozdělili do družstev. Někteří nelyžaři padli hned na začátku. Odhodlání naučit se lyžovat je ale postavilo zpátky do lyžáků.  Ti zdatní se vydali sedačkovou lanovkou prozkoumat  sjezdovky. Sníh byl mokrý a těžký, ale lyžovali jsme! Tyto dva dny jsme si zatím parádně užili.

3. den
Tohle ráno se zdálo jako všechny předešlé, avšak do doby, než jsme vykoukli z okna. Rosnička "ala pančelka Nedorostková" nezklamala a my viděli krásně zasněženou zimní krajinu. Po vydatné snídani jsme vyrazili na svah. Čerstvý sníh a čerstvý vítr nám trošku radost z lyžování kazilo, ale statečně jsme se s tím poprali a den si náramně užili.
Večer jsme zakončili společenskými hrami a zpěvem karaoke.

4. den
Nastal další den, je středa. Ráno nás opět vzbudila otravná služba, která měla na starosti budíček. Tentokrát bylo po ránu hned veselo, protože jsme šli zkoulovat paní učitelku Nedorostkovou, protože měla narozeniny. Byla to hrozná sranda. :-)
Při snídani jsme zjistili, že narozeniny slaví i Lucka, tak jsme jí všichni popřáli.
Když jsme přijeli dopoledne na svah, zjistili jsme, že z důvodu sněhové kalamity a velkého větru jsou lanovky zavřené. Všichni byli pořádně  naštvaní. Po zvážení jsme přehodnotili dopolední program a zvolili jsme náhradní variantu - návštěvu bazénu či odpočinek.
Odpoledne stále lanovky nejely, tak došlo i na delší procházku. Asi jsme trochu divní, ale půlka děcek jedla sníh a lízala rampouchy. Také došlo na pořádné vyválení se v čerstvě napadaném sněhu.
Náš den byl kvůli počasí převážně odpočinkový, ale my jsme byli rádi. Našli se i takoví, kteří si dali šlofíčka :-).
Každý den se dobře bavíme, je sranda. Učitelé nás vždy tolik rozesmějí, že se to nedá vydržet! Na lyžáku je prostě prima!!!

6. den- fotogalerie

4. 2. 2020 Zobrazit méně