Technický jarmark - 3. 11. 2023

 

V pátek 3. listopadu 2023 jsme se žáky osmého a devátého ročníku vyrazili na exkurzi v rámci Technického jarmarku, konaného Českou hospodářskou komorou. Jako první jsme zavítali do společnosti Aircraft Industries a. s., kde se nás ujal ředitel Střední školy letecké pan Mgr. Hynek Horňáček. Seznámil nás se stručnou historií firmy a žákům předal základní informace o studijních oborech. Na závěr jsme ve firmě navštívili montáž, zalétávací oddělení a budovu, ve které samotní studenti pracují na skutečných letadlech.

Druhou naší zastávkou byla firma Altech s. r. o., která se zabývá výrobou a prodejem kompenzačních a rehabilitačních pomůcek pro osoby s tělesným postižením. V úvodu se žáci dozvěděli o možnostech studia na Střední odborné škole a Gymnáziu Staré Město. Studenti této školy totiž ve firmě vykonávají své odborné praxe. Pověření zaměstnanci nám pak ukázali celý proces výroby schodišťových plošin, schodolezů, ramp a dalších produktů.

Díky jarmarku žáci získali cenné informace, které jim (doufejme) pomohou v jejich rozhodování o budoucím studiu.

Fotogalerie