Olympijská výzva 2023-2024

Jak víte příští rok nás čeká velká sportovní událost - Letní olympijské hry 2024 v Paříži. Během roku si budeme připomínat olympijské hry, olympioniky, historii, olympijskou myšlenku či symboly. V červnu proběhne olympijský týden. Olympijský výbor vyhlásil olympijské výzvy a naše škola se již  zapojila. Plňte s námi olympijskou výzvu, pomůžete dobré věci (do konce září olympijské nadaci, pak budou další výzvy) a můžeme získat lístky na olympijský festival.

Jak na to: 

1.Stáhněte  do mobilu Aplikaci EPP (Pomáhej pohybem) pře wify - u nových androidů musíte aktualizovat aplikaci.. 

2. Zaregistrujte se (školní email, heslo) a přihlaste se do týmu polešovjáci - kod je : 0gy8yg + přezdívka  

3. Pak už stačí jen zapnout aplikaci a hýbat se. Vyberte si aktivitu, která vám vyhovuje. Tady nepotřebujete už wify. Mobil ale musíte mít u sebe třeba v batohu, když jedete na kole a koloběžce.

4. Po ukončení aktivity přes wify přiřadíte body projektu (v září projekt Aktivní září - česká olympijská nadace). 

https://www.olympijskyviceboj.cz/novinky/zkuste-olympijske-vyzvy-a-vyhrajte-kazdy-pohyb-se-pocita
https://pomahejpohybem.cz/about#
https://www.youtube.com/watch?v=97fPjxcScQw

 

2. VÝZVA - DO KONCE LISTOPADU

2. výzva – VE ZNAMENÍ HER

Vaše škola je do této výzvy již zapojena.

Druhá Olympijská výzva je tady, tentokrát ve znamení her! Zpestřete si s dětmi podzimní měsíce fotbalem, volejbalem, nebo třeba vybíjenou a soutěžte k tomu o skvělé ceny. Ukažte nám, jaká hra vás zaručeně rozhýbe, a druhá z pěti Olympijských výzev je vaše.

O čem je tato výzva? Motivovat děti ke sportu může být někdy oříšek. Probuďme proto u nich radost z pohybu hrou, ať už při tělocviku, zájmovém kroužku nebo ve sportovním oddíle. Děti v sobě mají přirozenou soutěživost, týmového ducha i chuť se hýbat, kterou zábavné hry v partě vrstevníků skvěle podpoří.

Jakou aktivitu vybrat? Kreativitě se meze nekladou! Nechte děti, ať samy hru vymyslí nebo třeba uspořádají závody pro mladší žáky. Jedeme v tom společně, takže do hry se mohou zapojit nejen děti, ale i učitelé a rodiče. Nezáleží přitom, jestli vaši svěřenci bravurně ovládají fotbal či volejbal, nebo si raději zahrají na mrazíka. Hlavní je, že se hýbou s radostí.

Jak na to? Postup je jednoduchý!

Nahrajte fotku k této k výzvě

Je jen na vás učitelé, jak se s tím poperete. Zařaďte do hodiny tělocviku jakoukoliv hru, vyfoťte žáky při hře a nahrajte fotku do adminu. Druhou Olympijskou výzvu můžete plnit od 1.10. do 30. 11. 2023, tak neváhejte, ať nepřijdete o šanci dostat se do slosování o hlavní výhru.