Návštěvnost:

1

Informace k provozu školy od 15.6.

• Od 15. 6. 2021 nemusí mít žáci ani učitelé při výuce ve třídách ochranu dýchacích cest - roušky ani respirátory
  • ve společných prostorách se opatření nemění
  • testuje se každé pondělí až do konce školního roku
  • testování probíhá ve třídách
  • test je podmínkou účasti na výuce ve škole
  • test lze nahradit potvrzením o prodělání nemoci v posledních 90 dnech
  • vzhledem k pokračujícím omezením sledujte rozpis vydávání obědů v Šj
  • od 8.6. je povolena tělesná výchova v tělocvičně

Rozpis obědů od 24.5.             Rozpis obědů od 24. 5. II. stupeň po třídách

Informace o ochraně osobních údajů při testování

Informace k provozu škol od 15.6.

Herec do každé hodiny - projekt SD

Dne 19.3.2021 se uskutečnilo online divadelní představení pro 2.A. Představili se nám herci Slováckého divadla  Anička Pospíchalová a Martin Vrtáček. Děti se řádně připravily, krásně se oblékly a čekaly. Oba herci zaujali svým poutavým vyprávěním o divadle, předvedli dětem kostýmy, paruky, divadelní scénu. Přiblížili dětem život herce. Děti hltaly každé jejich slovo, každou scénku. Na závěr jsme zhodnotili představení jako úžasné a i za nás, za dospělé, chceme velmi poděkovat za úžasný nápad a provedení.

Gabriela Tůmová

Dnešní besedu na téma Bílá velryba máme za sebou. Herci Petra Staňková a Štěpán Goiš byli výborní. Nejdříve stručně shrnuli, o čem příběh je, jaké v něm vystupují hlavní postavy. Potom nás seznámili s tím, jak se z rozsáhlé knížky stane dvouhodinové představení na jevišti. Povídali jsme si o všech lidech, kteří se na hře podílí. Petra nám ukázala, jak může probíhat rychlá výměna kostýmů, když má jeden herec dvě role. Nakonec jsme si povídali o důležitosti divadla.

Žákům se beseda líbila, ale byli hodně zamlklí, moc nereagovali..

Simona Trefilíková

Během dubna se uskutečnily besedy pro deváťáky a 5.A.

Obě devítky měly to potěšení povídat si s panem Jožkou Kubáníkem, který obě třídy nejprve seznámil s provozem divadla, s jednotlivými profesemi, které se k divadlu váží a potom odpovídal na předem připravené dotazy žáků. Ti si měli osobu pana Kubáníka „pořádně nastudovat“ a vyhledat dostatek informací, následně potom připravit si otázku.

S oběma třídami čas utekl velmi rychle, nestačila ani hodina a půl čistého času.

Za všechny přikládám hodnocení žákyň, které se objevilo v jejich kulturních denících - zvětšíte kliknutím na obrázek.

1

5.A měla potom možnost seznámit se s inscenací podle knihy Pavla Šruta – Lichožrouti. S tím, jak probíhá proces toho, kdy se kniha dostane na divadelní prkna, je seznámila dvojice Petr Čagánek – David Macháček. Během celé hodiny dokázali skvěle a nenuceně udržet dětskou pozornost, celou výukovou lekci pojali hravým způsobem a nutno dodat, že to s dětmi skutečně uměli. Páťáci byli s netradiční hodinou velmi spokojeni.

Za všechny zprostředkované besedy děkujeme všem zúčastněným hercům a především paní Monice Kalinové, která se projektu Herec do každé hodiny věnuje a veškeré besedy nám zprostředkovala.

Eva Andrýsková

12. 5. 2021 Zobrazit méně